Šatan - Satan

Autor: Dominik Selep | 9.1.2014 o 23:40 | Karma článku: 7,40 | Prečítané:  368x

Vůjtek nenominoval na blížiace sa OH v Soči dvojgeneračný vzor pre chlapcov. Je mi to jedno. Tréner má posledné slovo. On trávi najviac času s hráčmi. On vie (mal by vedieť) kto je pre tím potrebný a kto nie. Šatan je symbol slovenského hokeja. Stal sa samozrejmosťou. Ale tak ako to býva v živote, nič nie je isté. Ani jeho miesto v repre.

A to je na tom to krásne, že človek sa musí snažiť v každom veku. Aj napriek tomu, že má za sebou veľké úspechy, veľa skúsenosti, neznamená to, že sa má prestať zlepšovať. Zdravá konkurencia je to, čo robí z ľudí vzory, hviezdy, osobnosti. To, že tréner slovenskej reprezentácie nenominoval „slovenský pilier“, presúva určité bremeno na plecia mladíkov ako  je Tatár, Pánik a pod. a tak z nich vytvára  hráčov kalibru akým je Miro Šatan.

Táto správa so mnou výrazne nepohla. Ale pohla s našimi europoslancami . HURÁ!!! Už som aj zabudol, že nás niekto v tom Európskom parlamente reprezentuje. Čo sa týka vyjadrenia Záborskej ohľadom vekovej diskriminácie, myslím si, že hore som to vysvetlil jasne. Ale, áno. Ide aj o vek. A v športe obzvlášť.  
Čo so mnou pohlo a čo sa stalo za posledné roky mojim obľúbeným spôsobom trávenia voľného času, je sledovanie diskusií pod článkami, ak nie samotné články. Diskusie nesklamali ani pri kauze „Nesmrteľný Šatan“.  Pri ich čítaní, len tak sedím, začudujem sa, zachichocem, pootočím hlavou, zahrám sa na učiteľa slovenčiny  pri opravovaní diktátov a uspokojím svoje ego, lebo niektoré postrehy a názory, sú vážne, ale vážne primitívne....

Primitivizmus však hrá do kariet Šatanovi bez mäkčeňa.  Robo Satan je proste boží.  
Nech je vaša nenávisť voči nemu akokoľvek veľká, musíte uznať, že s kamerou to vie. On je Vilo Rozboril v politickom prostredí. Slovák ako každý iný. Nemal to ľahké. V mladosti tajne navštevoval kresťanské spolky. Na veci, ktoré chcel si musel zarobiť. A kto by to bol povedal, že v 60. rokoch  vyrastal bez internetu, mobilného telefónu a televízie. Veci, ktoré nám sa zdajú jasné, on zdôrazňuje.Zdôrazňuje ich pre masu a  riadi sa pritom heslom: Hovor ľuďom, len to čo sami vedia. Nesmieš im povedať nič nové, čo by ich zarazilo. 
To čo predviedol tento sociálno-demokratický rečník  v krátkom spote  s hipsterom Maďaričom by obmäkčilo každý vodný kameň.   Nie je mojou úlohou hádzať špinu na niekoho, kto je už dosť špinavý. Ale čo za tým sleduje? Áno, zameriava sa prevažne na väčšinu nášho obyvateľstva, no myslím si, že jemné reči v dobe, kedy na Urpín zasadol rytier  Marián neplatia. Určite nie v takom rozsahu ako za čias, keď sa chudák Vlado lúčil s občanmi v televízii slovami: S Pánom Bohom idem od Vás... Neublííížil som... 

Satan pokúšal, pokúša a neprestane pokúšať. Hádam odoláme. 

Šatan bol pripravený pre Slovensko, avšak Vůjtek rozhodol inak. Fico je pripravený pre Slovensko. Dúfam, že aj Slováci rozhodnú inak.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Valach: Ak Petrovi niekto nepomáha a potom ho prešprintuje, divák to vidí

Dva roky za sebou priviedol Ján Valach ako tréner mužskej reprezentácie Petra Sagana k titulu majstra sveta.

DOMOV

Na smrti trojročného chlapca má podiel nemocnica, zle ho liečila

Úrad zistil, že nitrianska nemocnica v liečbe chlapca pochybila.


Už ste čítali?